Gabinet neurologopedyczny Dr Mira Rządzka

Doktor nauk o zdrowiu, neurologopedka i mioterapeutka, specjalizująca się w terapii niemowląt z zaburzeniami połykania, oddychania oraz problemami związanymi z wędzidełkiem.

projekt frenulotomia

Parę słów o mnie

Neurologopedka, mioterapeutka. Moja pasja to praca w triadzie: rodzic – dziecko – logopeda.

Moi pacjenci to noworodki i niemowlęta z zaburzeniami ssania, oddychania, trudnościami w rozszerzaniu diety, zaburzeniami połykania i oddychania, a także pacjenci z wadami anatomicznymi, jak skrócenia wędzidełek jamy ustnej czy wadami artykulacyjnymi. Punktem wyjścia w terapii zawsze jest dla mnie precyzyjna diagnoza funkcjonalna i anatomiczna w obrębie jamy ustnej oraz przygotowanie rodzica czy pacjenta do wspólnej pracy.

Zajmuję się również rozwijaniem komunikacji u dzieci z ASD czy z zaburzeniami genetycznymi, przygotowaniem pacjentów do leczenia ortodontycznego.

Jestem autorką koncepcji mioterapeutycznego wspomagania rozwoju funkcji oralnych u noworodków i niemowląt oraz przygotowania pacjenta do zabiegu frenulotomii (Projekt FRENULOTOMIA. Wsparcie dziecka, wsparcie rodzica), książki Odruchy oralne u noworodków i niemowląt. Wczesna diagnoza i stymulacja” (najpopularniejszej publikacji Oficyny Wydawniczej „Impuls” w 2019 i 2020 r.),oraz współautorką  pozycji Profilaktyka i terapia dysfunkcji oddechowych u dzieci oraz  Leczenie ortodontyczne wg filozofii MFS

W czym się specjalizuje?

Diagnoza i stymulacja odruchów oralnych u noworodków i niemowląt w przypadku zaburzeń ssania

Diagnoza i terapia problemów artykulacyjnych u dzieci i dorosłych (seplenienia, rotacyzmy, mowa bezdźwięczna i inne)

Diagnoza i terapia afazji czyli utratą zdolności do rozumienia i tworzenia wypowiedzi na skutek uszkodzenia mózgu

Diagnoza i terapia zaburzeń komunikacji u dzieci ze spektrum autyzmu, z dysfazją, alalią, z uszkodzeniami OUN, wadami genetycznymi

Ocena funkcji fizjologicznych aparatu oralnego (oddychanie, połykanie, pozycja spoczynkowa) oraz terapia zaburzeń tych funkcji

Ocena neurologopedyczna warunków anatomicznych u noworodków, niemowląt i małych dzieci

Publikacja naukowa Projekt Frenulotomia

Moja propozycja “Projekt Frenulotomia. Wsparcie dziecka, wsparcie rodzica” jest pozycją skierowaną do rodziców dzieci z ankyloglossią. Jest autorską koncepcją przygotowania małego pacjenta do zabiegu oraz do opieki pozabiegowej. Uzyskała rekomendację dr Nikki Mills oraz prof. J. Durana Von Arx. Publikacja on-line dostępna jest bezpłatnie, natomiast specjalistom logopedom, lekarzom, doradcom laktacyjnym, klinikom neonatologicznym oferuję możliwość zakupu wersji drukowanej.

projekt frenulotomia

Drukowana wersja Projektu Frenulotomia dla specjalistów

Zamów drukowaną wersję Projektu Frenulotomia i przekazuj ją swoim pacjentom. Publikacja ta stanowi cenne źródło wiedzy, które pomoże rodzicom lepiej zrozumieć proces zabiegu i rehabilitacji po podcięciu wędzidełka u niemowląt.